До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди

Автор: Lubov от 27-11-2012, 13:25, переглянуло: 2920

 

 МИР ЛОВИЛ МЕНЯ, НО НЕ ПОЙМАЛ...

                                                                               Г.С. Сковорода

    Хрестоматійний образ злиденного й босого мандрівника, який подорожує від села до села з посохом, сопілкою та торбиною за плечима, настільки закріпився в нашій свідомості, що сьогодні ми не можемо уявити собі Григорія Сковороду інакше. Говорячи про найвидатнішого українського філософа, у першу чергу, згадують його твори, але сам він, як особистість, залишається маловідомим і невловимим для світу, як і три століття тому.

    У день 290-ї річниці від дня народження Григорія Савича Сковороди (3.12.1722 – 9.11.1794) у виставковому залі Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва пройшов комплексний інформаційно-тематичний захід «Мир ловил меня, но не поймал». У ході заходу розкривалися маловідомі сторінки життя та творчості видатного філософа. Книжкові експонати, представлені на виставці «Мандрівний філософ», висвітлювали творчі надбання та документально-історичні факти життєвого шляху Григорія Сковороди. Доповненням експозиції став мультимедійний показ презентації «Світ афоризмів Григорія Сковороди».

   Також протягом заходу демонструвався художній фільм «Григорій Сковорода» (1959 р.). Та особливу зацікавленість присутніх викликав документальний фільм із серії «Великі українці»: Григорій Сковорода». «Загальний фон відомостей про Сковороду настільки малоцікавий, що зануритися в нього глибше захочуть хіба що дослідники,  –  говорить автор фільму. – Ми вирішили зробити матеріал, що повністю переверне стереотипне уявлення про цю унікальну особистість. Думаю, що для популяризації Сковороди наш фільм стане бомбою. І не тому що ми такі «круті». Просто навколо Сковороди завжди прагнули створити ореол мученика, ідола, методиста, одним словом, хотіли зробити його нецікавим. Ми вирішили піти іншим шляхом і показати його як дуже класну, дуже хіпову й дуже сучасну людину».

    «Ми пам’ятаємо про Григорія Савича переважно якісь банальні речі зі школи – що він ходив від села до села, що ходив босий, – каже ведучий стрічки актор Остап Ступка. – Але справжнього Сковороду ми не знаємо зовсім. Насправді, від не ходив босий і не ночував у селян – він мав чимало друзів серед багатих поміщиків, у яких і зупинявся. Він дуже любив сир пармезан, який йому надсилали кілограмами, і добре біле токайське вино – те саме, котрому віддавав перевагу Людовик XIV. Але, крім цих гастрономічних слабкостей,

    Сковорода дійсно був людиною Величезної Внутрішньої Свободи. Саме цю внутрішню свободу я маю намір доводити й захищати всіма можливими засобами».

   Новий погляд на майже 300-річну історію теж має право на життя. Безперечним є лише геній Григорія Сковороди, який, мабуть, і сьогодні десь мандрує світом у вічному пошуку самопізнання…

До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди 
До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди 
До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди 
До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди 
До 290-річчя від дня народження Г.С. Сковороди  

P.S Ознайомитися з презентацією «Світ афоризмів Григорія Сковороди» можна у розділі «Україно, моя Україно» (національно-патріотичне виховання).

Ірина ЖИДКИХ, головний бібліографКатегорія: Новини » Виховна діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.