У ХНАУ відзначили 1150-річчя створення слов’янської писемності
Уже традиційно 24 травня, у день вшанування пам’яті Святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності, відзначається День слов’янської писемності і культури. Напередодні цього свята, 23 травня, співробітниками кафедри української та російської мов та бібліотеки організовано виховний захід – уже п’яту наукову конференцію “Слов’янська культура на тлі культури народів світу” для студентів – поціоновувачів національних традицій та культури і тих, хто не байдужий до книги.
Наукова конференція працювала у пленарному і секційному засіданнях в читальному залі №4. З вітальним словом до учасників свята звернулася завідувач кафедри української та російської мов О.В.Тихоненко, яка наголосила на визначальній ролі мови і культури у житті кожної людини, а також на цьогорічні ювілейні дати: 1150-річчя створення слов’янської писемності та 1025-річчя хрещення Київської Русі, відзначення яких є своєрідним сприянням консолідації українського народу, підйому його історичної свідомості, а також посиленням освітніх, гуманітарних та людських зв'язків України з сусідніми державами, зокрема для нашого закладу – дружби зі студентами-іноземцями різних країн. Пам’ятаючи про братів-просвітителів, проповідників православ’я Кирила і Мефодія, кожен звертається до глибинних основ української писемності, духовності, що є могутнім джерелом сили і життєздатності української нації.
Для участі в конференції було заявлено 25 студентів. Учасниками, зокрема, було порушено такі проблеми: на пленарному засіданні – «Кирило і Мефодій – творці слов’янської писемності та культури» (Цибалова Н. – АФ, 1 к.), «Історія української абетки» (Григоренко Д. – ФЛГ,1 к.), «Прийняття християнства на Русі (до 1025-річчя)» (Тітаренко А. – ФІЗ, 1 к.).
На секційних засіданнях з цікавими доповідями виступили Бабушкіна А. - ФАГ,1 к. «Література Київської Русі», Танигіна Н. – АФ, 1 к. «Велесова книга» - визначна пам’ятка слов’янської писемності», Момонт С. – ФІЗ, 1 к. «Моление Даниила Заточника», Чернова А. – ФАГ, 1 к. «Пересопницьке Євангеліє – духовна пам’ятка слов’янського народу», Жарко Б. – АФ, 1 к. «Слово о полку Ігоревім» - видатна пам’ятка слов’янської писемності», Лисенко Є. – ФАГ, 1 к. «Слов’янський пантеон богів», Агаєва В. – ФАГ, 1 к. «Народні символи України», Насиров Маметбагір – ФАГ, 1 к. «Традиции и культура Азербайджана».
У ході конференції студенти зробили цікавий екскурс в історію походження та розвитку слов’янської писемності, у своїх виступах наголошували про мовні контакти і що українська мова та українська писемність – одні з найдавніших у Європі. Історичні довідки супроводжувалися яскравими презентаціями про багатство та різноманітність слов’янської писемності і культури.
Виступ-презентація бібліотекаря-методиста І.П. Жидких про Остромирове Євангеліє як стародавню пам’ятку слов’янської духовної писемності був особливо захоплюючим. Високий рівень представлення матеріалу, виразність, милозвучність, краса й багатство мовлення І.П.Жидких викликали особливе захоплення і змусили кожного відчути дух тієї епохи, коли створювалося священне письмо…
На завершення конференції до студентів та всіх присутніх звернулася О.В. Тихоненко, яка зазначила, що мова – це той націєтворчий чинник, який консолідує суспільство, але разом з тим мова і культура народу, етносу – це те, що вирізняє нас з-поміж інших націй та народностей.
У рамках конференції було розгорнуто книжкові виставки із фондів бібліотеки «Книжкові скарби бібліотеки».
Дякуємо всім учасникам конференції за участь.
Завжди підтримуйте національне! Усвідомлюйте, що ви – патріоти своєї держави!
Миру, злагоди, і взаємопорозуміння всім!