День незалежності України

Автор: Intercom от 23-08-2017, 15:23, переглянуло: 441

 

 

День незалежності України
 


УКРАЇНА
Дужче і дужче кругом 
Пісня гримить солов'я. 
Гори мовчать над Дніпром 
Це — Україна моя. 

В небі шумлять літаки, 
Коні залізні — в полях.
Гордим розливом ріки 
Цвіт весняний по садах. 

Світлі ідуть матері, 
Зір їх красою сія. 
Сонце і пісня вгорі, 
Це — Україна моя.
В. Сосюра

 


   День незале́жності Украї́ни — головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що вважається датою утворення нашої держави в її сучасному вигляді.

   Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 р. — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 р. — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того 16 липня 1990 р. Верховна Рада Української РСР ухвалила й Постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

   Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р., Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

   Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

   Згодом, 18 червня 1991 р., було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

   Оскільки 24 серпня 1991 р. Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 р. підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. То ж 20 лютого 1992 р. Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

    Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р., Верховна Рада України постановляє:

  1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
  2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 р. вважати такою, що втратила чинність.

   Відповідно до цього 5 червня 1992 р. Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 р. День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.
Категорія: Новини » Виховна діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.