Піклуймося про своє майбутнє зараз!

Автор: Intercom от 27-04-2017, 00:16, переглянуло: 751

 

Піклуймося про своє майбутнє зараз!


   Студентські роки плинуть дуже швидко: начебто вчора ти тільки вступив до вишу, а вже сьогодні тобі вручають диплом. Студентські роки – це час, який виділено для найбільш інтенсивного навчання та пізнання світу, щоб у майбутньому скористатися тими знаннями і набутим досвідом.

   Чи може випускник вишу влаштуватися легально на роботу в європейській країні й отримувати заробітну плату, яка б повною мірою його задовольняла? Може, якщо буде знати мову і мати бажання.

   Хотілося б розповісти про те, як слалася доля випускника 2017 р. факультету інженерів землевпорядкування Пилипенка Олександра. У червні минулого року Сашко з групою студентів нашого університету проходив літню мовну практику в м. Слупськ на Балтійському узбережжі Республіки Польща. Разом з усіма студентами він успішно склав іспит на знання польської мови.

Піклуймося про своє майбутнє зараз!
Піклуймося про своє майбутнє зараз!

   Після закінчення практики Олександр отримав два сертифікати: перший – про знання базового рівня польської мови, а другий – підтвердження того, що в нього є практичний досвід роботи в Польщі. Після отримання диплома магістра товариш запросив Сашка на роботу в Польщу. Отримавши візу, наш випускник поїхав працювати. У польському місті Зелена Гора, куди прибув Олександр, в рекрутинговій компанії після співбесіди, на якій з’ясувалося, що він знає польську мову і має досвід роботи, йому запропонували працювати майстром контролю якості продукції на заводі компанії Volkswagen в м. Познань, де виробляють автомобільні диски.

Піклуймося про своє майбутнє зараз!

   Отже, знання польської мови та невеликий, але все ж таки досвід роботи за кордоном дозволили Олександру влаштуватися на досить престижну, як для випускника вишу роботу і завоювати повагу у керівництва. Зараз він має можливість сумісництва, підробляючи перекладачем на курсах початкового інструктажу для наших співвітчизників.

   Приклад Олександра – це реальність для будь-якого випускника ВНЗ, але обов’язковою умовою є знання мови тієї країни, куди ти бажаєш поїхати працювати. Не знаючи мови, прирікаєш себе на принизливе ставлення роботодавців і, як наслідок, на низькооплачувану роботу. Тож, шановні студенти, вивчайте мову – чи то польську, чи то німецьку, англійську, французьку чи іншу, і перед вами буде відкрито багато можливостей, які дозволять вам почуватися впевнено і не боятися конкурувати як на вітчизняному ринку праці,так і на ринку праці європейських країн.

   А Олександру бажаємо не зупинятися на досягнутому і з високо піднятою головою крокувати назустріч своєму майбутньому, до поставлених вершин.

 

Завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру,

д-р екон. наук, професор І.В.КошкалдаКатегорія: Новини » Виховна діяльність » Профорієнтація

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.