ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!

Автор: Intercom от 16-11-2017, 18:11, переглянуло: 536

 

ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!

 

Куда я ни пойду, в моей душе всегда -
Моя земля, и солнце,
И звезды слюдяные
.
И если бы я Грузию так не любил, тогда
Как мог бы полюбить края иные
!
Реваз Маргиани

 

   8 листопада в гуртожитку №1 пройшов тематичний вечір «Грузія – країна мрій!», присвячений моїй батьківщині. Цього року я вирішила відійти від традиційної лекційної форми і провести бесіду.

   На узбережжі Чорного моря, сховавшися за горами, затишно розташувалася маленька, красива і, звичайно ж, горда країна з її чудовими людьми і дуже багатою і давньою історією. Грузія – це невеликий шматочок землі (площею 67,9 тис. км²), на якому природа постаралася так, що не хочеться нічого міняти.

   Грузію вважають батьківщиною вина, оскільки виноробство зародилося тут ще кілька тисяч років до н.е. Учені виявили свідчення виноробства – виноградну лозу та винні глечики, які застосовували для виробництва вина понад 10 тис. років тому. Навіть слово «вино», можливо, уперше з'явилося тут, від грузинського «ghvino». Я знала, що присутнім буде цікаво дізнатися, як саме  проходить процес виробництва легендарного напою, і підготувала для них цікаве відео.

   Мені дуже сподобалося, що було багато запитань від слухачів. Наприклад: «Чи правда, що чоловік – голова родини ?». Так, Грузія – це країна, де панує чоловік, завжди, у всьому і скрізь. «Чи багато людей володіють російською чи англійською мовою?». Ні, російську мову в Грузії використовують лише люди старшого віку. У горах її взагалі не знають, а молодь віддає перевагу рідній грузинській, а також англійській мові. До речі, сьогодні Грузія хоче зареєструвати англійську мову, як другу офіційну. Саме тому її ввели в шкільну програму, починаючи з початкових класів. Усі охочі задавали різні запитання, я із задоволенням на них відповідала.

   Уже третій рік поспіль знайомлю мешканців гуртожитку зі своєю батьківщиною і готую різноманітні традиційні смаколики. Цього року приготувала три страви: чахохбілі, мчаді та халву. Чахохбілі — традиційна друга страва грузинської кухні, різновид рагу. Назва походить від слова «фазан», оскільки в давнину її готували саме з цієї птиці. У ХХІ сторіччі фазана зазвичай заміняють куркою. Мчаді – це коржі з кукурудзяного борошна з додаванням солі та води, обсмажені на пательні або в духовій шафі. Грузинська халва – солодощі, які готують лише з борошна, цукру та вершкового масла. Спочатку борошно необхідно витримати в духовій шафі  близько чотирьох годин, потім додати цукор і розтоплене масло та сформувати кульки.

   Отже, присутні змогли переконатися не тільки на словах, що грузинська кухня справді має неперевершений смак та особливу відмінність завдяки використанню традиційних прянощів привезених із Аджарії.

   Багатьох здобувачів зацікавило традиційне грузинське весілля. Я з власного досвіду розповіла про деякі тонкощі. Наприклад, у нас не прийнято кричати молодятам «гірко», натомість присутні по черзі виголошують тости. Однією з найбільш важливих і цікавих традицій є викрадення нареченої. Напевно, усі пам'ятають улюблений радянський фільм «Кавказька полонянка»? Тільки в дійсності наречений викрадає наречену за її згодою.

   Кількість гостей на весіллі – від 300 до 700 чоловік. І кожного запрошеного обслуговують на бенкеті майже індивідуально. Побувати на такому святі – велика честь.

   Я могла б розповідати багато і довго, але, на жаль, наша зустріч закінчилась, хоча дві з половиною години пролетіли як одна мить…

І наостанок: хто буде в Грузії , заходьте в гостіJ

   Дякую студентському самоврядуванню гуртожитку №1 і заступнику декана з виховної роботи в гуртожитку Рагуліній Ірині Іванівні за сприяння проведенню пізнавальних заходів!

Здобувач факультету обліку і фінансів

ОС «Магістр» 2-го року навчання

Крістіна Дзірквадзе

ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
ГРУЗІЯ – КРАЇНА МРІЙ!
Категорія: Новини » Виховна діяльність » Профорієнтація

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.