Міжнародний день студента!

Автор: Lubov от 17-11-2012, 00:01, переглянуло: 1908

 

                                                                 Проехав все моря и континенты, 

                                                                  Пускай этнограф в книгу занесет,

                                                                   Что есть такая нация – студенты,

Веселый и особенный народ! 

                                                                                                                                                                    Э. Асадов                       

      Шановні студенти!

   Пожовкле листя опадає додолу… Усе частіше здіймається пронизливий вітер... Надворі вже середина листопада...  Ви скажете, ну і що в цьому такого? А все просто, сьогодні – Міжнародний день студента.

  Для нас, безперечно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою, веселощами. А ось історія його, насправді, дуже сумна, навіть трагічна.

   Усе почалося у Чехословаччині під час Другої світової війни.

28 жовтня 1939 р. в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю створення Чехословацької республіки (28.10.1918). Та підрозділи окупантів розігнали демонстрацію і при цьому було застрелено студента медичного факультету Яна Обпліталу. Поховання студента (15.10.1939) переросло в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. Зранку 17 листопада фашисти оточили студентські гуртожитки й заарештували понад 1200 студентів, яких було відправлено в концтабір Заксенхаузен. Дев’ять студентів і активістів руху були страчені без суду в катівнях празької в’язниці. Згодом за наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

   У 1941 р. під час Міжнародної зустрічі студентів у Лондоні, у пам’ять про чеських студентів, установлено відзначати Міжнародний день студента 17 листопада.

Та годі вже про сумне. Давайте краще подумаємо, як святкувати. І я згодна з вами, що варіантів безліч. До речі, ось вам декілька прикладів святкування Дня студента серед молоді інших країн.

   Бельгійські студенти напрочуд небайдужі до будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії – хороший привід для зустрічі з друзями. У цій країні полюбляють збиратися в компанії давніх знайомих, частіше всього 7-8 осіб. Найпопулярніше місце проведення свят – бар. На природу, точніше на пікніки, бельгійські студенти виїжджають дуже рідко. Та ще й співати не полюбляють, хоча послухати сучасну музику зовсім не проти.

   У Данії студенти віддають перевагу святкуванню в колі найближчих і вірних друзів. Зазвичай удень вони збираються в кого-небудь вдома, співають пісень, жартують, а ввечері йдуть до бару. Цікава традиція існує у студентів-випускників гімназій. У день закінчення навчання в сім’ї випускника беруть напрокат великий автомобіль, що нагадує вантажівку, і весь вечір катаються вулицями, співаючи пісень.

   Американці у всьому лю свободу. Можливо, тому студентам у США подобається відпочивати з друзями за містом на природі. Хоча більшість з них полюбляють ходити  в дорогі клуби чи ресторани, адже вони можуть собі це дозволити. Словом, де і як святкувати, для них не проблема. Головне, вони завжди намагаються робити те, що їм до вподоби.

Тож, любі мої, як святкувати День студента, вирішує кожен сам.

   Пам’ятайте тільки одне! Ви, теперішні студенти, обличчя не тільки того закладу у якому навчаєтеся, ви – обличчя майбутнього країни. Тож хай воно завжди буде свіжим, упевненим і цілеспрямованим.

  Так пусть же, обойдя все континенты,

Сухарь этнограф в труд свой занесет,

Что есть такая нация – студенты,

Живой и замечательный народ!         

 


Категорія: Оголошення, Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.