Всесвітній день Землі

Автор: Lubov от 17-04-2013, 15:59, переглянуло: 4792

 

   22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

   Всесвітні свята, безперечно, мають глобальне значення, оскільки їх відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цих подій полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації. Більшість свят з’явилося нещодавно. Одним з них є Всесвітній день Землі.

   День Землі спочатку відзначався у березні у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. З давніх часів з цим періодом пов’язувалися надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою. Це час, коли в багатьох країнах північної півкулі святкувався новий рік.

   Вперше День Землі був відзначений у 1970 і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.

   Цікава історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска, розташованого на півночі американського континенту, який наприкінці 19 сторіччя, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубувалися для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 року в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
    Успіх першої акції, що відбулася у 1970 році цього дня у США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі», як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива отримала підтримку населення та набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі, у США були прийняті закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральним секретарем ООН було підписано спеціальну прокламацію, присвячену цій події.
    У 1970 році до свята приєдналися понад 20 млн. людей у різних країнах світу. Понад 200 млн. людей зі 141 країни взяли участь в заходах у 1990 році. На початку 90-х років свято отримує нове значення і з ним нову назву – Марш Парків, оскільки крім природоохоронних заходів здійснювався збір коштів на підтримку заповідних природних територій і основна увага приділялася національним паркам. У 1997 році Марш парків охоплює майже всю територію колитшнього СРСР. Заходи здійснюються з метою залучення громадян до участі у природоохоронній діяльності. Не залишилась осторонь і наша країна.
   Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів, і реформування економіки з врахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.
    З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні - травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій. В ці дні Україна відзначає День довкілля і День Землі


 

Р. Рождественский           

Кромсаем лед,

Меняем рек теченье,

Твердим о том, что дел невпроворот...

Но мы еще придем просить прощенье

У этих рек, Барханов И болот,

У самого гигантского восхода,

У самого мельчайшего малька...

Пока об этом

Думать неохота.

Сейчас нам не до этого

Пока. Аэродромы, пирсы

и перроны, Леса без птиц

И реки без воды...

Все меньше - окружающей природы...

 


Подивитись презентацію:

 

   Міжнародний день Землі ‑ свято чистої Води, Землі і Повітря. День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши байдужість у собі. Сьогодні у світі є не один, а навіть два Дні Землі. Один з них проводиться 21 березня, а другий випадає на 22 квітня ‑ Міжнародний день Матері-Землі, який у 2009 р. проголосила Генеральна Асамблея ООН. Щороку на честь цього свята в штаб-квартирі ООН, яка розташована в Нью-Йорку, дзвонять в Дзвін світу.

   Вперше 22 квітня в читальному залі № 4 ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відбувся тематичний вечір, присвячений Всесвітньому дню Землі.

Організували і провели вечір студенти першого курсу факультету агрохімії та ґрунтознавства: Лисенко Євгенія, Любар Марк, Щедрина Валентина, Змага Владислав, Морінець Каріна, Супрун Котить, Чернова Анастасія і Бабусина Аліна ‑ куратор Т.А.Романова.

   На вечері були присутні студенти першого курсу факультету ґрунтознавства і агрохімії, агрономічного факультету, іноземні студенти. Гостями на заході були учні 10-го класу Роганського аграрного ліцею їх класний керівник О.В. Загорською. і бібліотекар школи О.І. Носань, декан агрономічного факультету А.В. Романов, куратори академічних груп ‑ С.А.  Кирюхин, О.В. Панкова.

   Також допомогу в організації і проведенні заходу надали завідувач кафедри української і російської мов О.В. Тихоненко і головний бібліотекар-методист І.П. Жидких.

   В ході заходу учасники прочитали тематичні доповіді. Глобальним проблемам екології були присвячені презентації, короткометражні фільми й анімаційний сюрреалістичний мультфільм.

   Книжкову виставку «Планета Земля» (природно-наукові книги з колекції книжкових скарбів бібліотеки) представила завідувач сектора рідкісних і дореволюційних видань О.Д Кандаурова, що стала наочним доповненням заходу. 

Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі
Всесвітній день Землі


Категорія: Оголошення, Виховна діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.