Українському народному хору «Жайвір» 30 років

Автор: Lubov от 20-05-2013, 11:40, переглянуло: 1973

 

Українському народному хору «Жайвір»  30 років 

    Український хор «Жайвір» як самодіяльний творчий колектив був створений у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва у вересні 1982 року з ініціативи Михайла Когутича – випускника Харківського державного інституту культури за підтримки ректорату і профспілкового комітету із числа викладачів, студентів, співробітників навчального закладу і мешканців навчального містечка інституту. З дня заснування  у колективі творчо і наполегливо працюють концертмейстерами вихованці Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П. Котляревського Анатолій Дудка та Володимир Карпенко.

   Під керівництвом М.М. Когутича колектив працював понад 10 років: виступав на сценічних майданчиках ВНЗ, району, м. Харкова і області, взяв участь у міжнародному фольклорному фестивалі в Угорщині (1992 р, м. Капошвар). У 1988 році колектив  здобув звання «Народний самодіяльний колектив».

   У 1993-1996 роках керівниками колективу працювало подружжя Марчаків – Василь та Оксана. Репертуар хору збагатився цікавими обробками народних пісень, з'явились у ньому сценічні хорові картинки «Заручини», «Вулиця», «На товчку». У 1996 році колектив підпорядковано відділу культури Харківської райдержадміністрації.

   З 1997 р. і по теперішній час хор очолює Анатолій Дудка – знаний аранжувальник народних пісень, серед яких такі: «Думи мої» на вірші Т.Г.Шевченка, ліричні – «Ой, у полі три криниченьки», «Коло хати», «Вечір на дворі», жартівливі – «На городі чорна редька», «Наливай кума», патріотичні – «Моя Україна», «Батьківщина моя» та багато інших обробок народних та авторських пісень.

За цей час колектив взяв участь у багатьох міжнародних та Всеукраїнських фольклорних та пісенних фестивалях: в Угорщині (1998 р.,м.Егер), Росії (1999 р., 2011 р.), «Печенізьке поле» (2005-2011 рр.), «Софіївські зорі» (2002-2013 рр.).

    У листопаді 2007 року – відбулася творча зустріч та спільна концертна програма з хором “Terpsichore Oostrozebeke”  (Бельгія).

Колектив є постійним учасником культурної програми «Великого Слобожанського ярмарку», а у 2009 році  посів 1 місце на фестивалі народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку.

   Влітку 2011 року. колектив хору взяв участь у міжнародному фольклорному фестивалі «Казачий круг» у м. Волоконівка Белгородської області Росії.

   У 2011 році відбувся великий звітний концерт хору на чергове підтвердження звання «Народний колектив».

   Український народний хор «Жайвір» веде велику концертну діяльність, щорічно даючи близько 20 виступів. Його репертуар налічує понад 300 різноманітних народних і авторських пісень та творів, і робота щодо поповнення та оновлення репертуару постійно триває.

Колектив нагороджений Дипломами Міністерства аграрної політики України, Почесними грамотами: ЦК профспілки працівників агропромислового комплексу України, Харківської обласної державної адміністрації, управлінням культури і туризму обласної державної адміністрації, Харківського обласною Радою Організації ветеранів України, Харківським обкомом профспілки працівників агропромислового комплексу України, Харківською районною державною  адміністрацією та районною Радою. 

Український народний хор „Жайвір”Категорія: Оголошення, Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.