До дня народження Т.Г. Шевченка

Автор: Lubov от 4-03-2013, 14:59, переглянуло: 4714

 

До дня народження Т.Г. Шевченка

До дня народження Т.Г. Шевченка


12 березня 2013 р. з 10.00 до 14.00

у читальному залі №4 бібліотеки

будуть демонструватися документальний фільм «Шевченко - художник»

  та презентації:

    -  «Портрети Шевченка»

    -  «Побутовий жанр у мистецтві»

    - «Шевченко - художник»

   Протягом березня у виставковому холі бібліотеки експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Великий Кобзар» 

Запрошуються академічні групи, викладачі та співробітники університету!

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

        Тарас Григорович Шевченко, безперечно, - одна із найвидатніших постатей нашого народу. Його творчість  мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності, які підняли її до рівня передових літератур світу.

      У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено.

      Тарас Шевченко виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм. Він вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

        Автор «Кобзаря» виробляв і стверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури така ж, як роль О. Пушкіна в російській, А. Міцкевича  в польській літературі. До того ж, значення ролі Шевченка в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

        Усвідомлюючи геніальність цієї неймовірно талановитої людини, та з нагоди річниці від дня народження Великого Кобразя, у читальному залі № 4 бібліотеки  пройшов захід за участю студентів і викладачів університету, організований співробітниками кафедри української та російської мов і бібліотеки. У ході заходу демонструвався документальний фільм «Шевченко — художник» та презентації : «Портрети Шевченка», «Побутовий жанр у мистецтві», «Шевченко — художник». Ці напрочуд цікаві презентації підготувала завідувач кафедри, доцент, канд. філол. наук О.В. Тихоненко. Пізнавальною стала й книжково-ілюстративна виставка «Великий Кобзар», яку підготували співробітники бібліотеки - зав. сектором рідкісних та дореволюційних видань О.Д. Кандаурова та методист І.П. Жидких. 

    Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 ст. та понад 250 листів. З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

  Університет не залишається осторонь своєї національної історії, адже прийдешні покоління повинні плекати та поціновувати її творців, серед яких ім'я і Тараса Григоровича  Шевченка.

До дня народження Т.Г. Шевченка
До дня народження Т.Г. Шевченка


Категорія: Оголошення » Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.