Всесвітній день поезії

Автор: Lubov от 5-03-2013, 16:49, переглянуло: 3214

 

21 березня – Всесвітній день поезії

Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі
.

Л.Костенко

З історії виникнення

    Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

   Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

    Основна мета заходу— дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

    Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, що вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року. 


 


 

 

   Загальноприйнятою є думка, що сучасна молодь не цікавиться поезією. Але це не так. В усі віки поезія мала вплив на людство. У нашому університеті, здавалось, далекому від літератури, проведення літературних вечорів стало давньою традицією. Вечори поезії організовуються й проводяться співробітниками бібліотеки, кураторами академічних груп, викладачами кафедри української та російської мов.

   Уперше 21 березня читальний зал № 4 зібрав поціновувачів світової поезії з усіх факультетів як студентів, так і викладачів.

Активну участь у вечорі поезії взяли такі студенти: Аліпов В. (ФЗР), Лисенко Є., Любар М., Мощенко С. (ФАГ), Лавро Д., Кондракова Ю., Бондарєва В., Масленнікова М. (ФОФ), Олійник А., Шикула Т. (ФІЗ), Буданова В. (АФ), Таряник  А., Кисіль М., Якимшин К., Шарлай О., Григоренко Д., Гринь А., Величко Д., Петрова К., Івченко Н. (ЛФ). Завітали до нас і куратори академічних груп: Романова Т.А., Пивовар Є.А., Онищенко А.А. Присутні мали унікальну можливість побути з думками відомих людей, що висловилися про поезію, відкрити для себе внутрішній світ поетів світової літератури і згадати поетів-ювілярів 2013 р., відкрити свою душу авторським доробком.

   Запрошуємо поміркувати над силою мови і розвитком творчих здібностей у царині поезії. Упорядковується збірка студентський авторських поезій «Ми вам даруємо часточку себе». Пропозиції будуть вітатися. Звертатися до викладачів кафедри української та російської мов.

   Якщо хтось остаточно вирішив «приручити» поетичну Музу, доведеться «озброїтися» любов’ю до рідної та світової літератури, а також бажанням сіяти красу, творити добро.

 

Завідувач каф.укр.та  рос. мов О.В.Тихоненко

 

Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії
Всесвітній день поезії


Категорія: Оголошення » Виховна діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.