До 130-річчя від дня народження Х.О. Алчевської

ЛІТЕРАТУРНИЙ ОГЛЯД “ІЗ РОДУ ТАЛАНОВИТОГО :

ДО 130-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ХРИСТИНИ АЛЧЕВСЬКОЇ

   Під таким гаслом в стінах бібліотеки ХНАУ пройшов огляд, присвячений 130-річчю від дня народження Христини Олексіївни Алчевської, талановитої української поетеси, перекладачки, педагога.

   Серед великої когорти славних людей землі харківської яскравими зірками сяють імена сім’ї Алчевських. Христина Олексіївна, молодша дитина в родині, є авторкою поетичних збірок: «Туга за сонцем» (1907), «Сонце з-за хмар» (1910), «Вишневий цвіт» (1912) та ін., в яких виступала проти соціального й національного поневолення українського народу, висловлювала віру в його щасливе майбутнє, оспівувала борців проти гнобителів. За радянського часу займалася педагогічною діяльністю, здійснила низку перекладів з російської на українську (О. Пушкіна. К. Рилєєва, О. Толстого); з французької на українську (В. Гюго).

   «Он де, люде, наша слава…»,- хочеться продовжити рядком Тараса Шевченка, коли згадуєш, що зробила для нашої Батьківщини надзвичайно талановита сім’я Христини Олексіївни Алчевської  й залишила помітний слід в історичному минулому нашого краю.

   У читальному залі №4 експонується виставка «Непогамована туга за сонцем», яка є доповненням огляду і відкриває невідомі сторінки краєзнавчої колекції бібліотеки.

І.П. Жидких, головний бібліограф

 

 


Переглядів:  1776