Семінар з вивчення та збереження рукописів

Автор: bibliograf от 15-04-2019, 09:41, переглянуло: 379

 

СЕМІНАР З ВИВЧЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ РУКОПИСІВ

   9–10 квітня на базі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбувся VI Науково-практичний семінар «Ad fontes: манускрипти в бібліотеках і архівах». У заході, присвяченому вивченню та збереженню рукописів, що зберігаються у бібліотечних і архівних фондах, узяла участь О.Д. Кандаурова, завідувач сектора рідкісних і цінних видань Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.

Семінар з вивчення та збереження рукописів
Семінар з вивчення та збереження рукописів

   Під час роботи семінару розглядали питання дослідження, збереження та надання доступу до рукописів. Особливо вразила доповідь головного бібліографа науково-бібліографічного відділу ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна Ю.П. Полякової на тему «Творчий доробок поета та бібліографа: архів Кіри Олександрівни Валицької». На основі знайдених матеріалів (документів, віршів, спогадів, фотографій) колишнього бібліотекаря книгозбірні, акторки і поетеси К.О. Валицької, доповідач провела масштабну пошукову біографічну та бібліографічну розвідку, яка розкрила невідомі сторінки історії бібліотеки.

Семінар з вивчення та збереження рукописів
Семінар з вивчення та збереження рукописів

   Цікавою була розповідь директора бібліотеки І.К. Журавльової на тему «… «Влада належить спокійним» – архіви Великої Французької революції з фондів ЦНБ Каразінського університету». Мова йшла про події французької революції, історію архіву та про те, як документи потрапили до книгозбірні університету. Деякі документи з цього архіву були представлені на виставці «Рукописні видання ЦНБ ХНУ».

Семінар з вивчення та збереження рукописів
Семінар з вивчення та збереження рукописів

   Другого дня учасників семінару гостинно зустрічали у «святая святих» – історичному приміщенні ЦНБ ХНУ по вул. Університетській, 23 – у відділі книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів. Завідувач відділу М.І. Боброва ознайомила присутніх із рукописним зібранням бібліотеки Каразінського університету, зокрема з історією формування та складом колекцій.

   Потім відбулося засідання круглого столу на тему «Харків, який ми відкриваємо: таємниці, пошуки, знахідки…».

   Дякуємо організаторам науково-практичного семінару за цікавий та змістовний захід, за можливість долучитися до історичної минувшини та справжніх пам’яток книговидання.

О. Кандаурова, завідувач сектора рідкісних і цінних видань,

учасник заходу;

І. Жидких, головний бібліограф

 Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.