Храм заради миру!

Автор: Nastya от 21-07-2014, 12:14, переглянуло: 2520

 

   Вночі, 19 липня 2014 р., прямо на очах, з порослої травою землі виріс православний храм заради миру. Будівництво почалося і завершилося в одну добу!

   Під час будівництва були присутні ректор університету професор В.К. , перший проректор ХНАУ професор В.В. Дегтярьов, а також представники міської та селищної рад, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

   За спорудженням храму, від самого початку робіт і до його освячення, в режимі онлайн спостерігали понад 5 тис. охочих.

   Ідея побудувати в Харкові Храм за один день пов’язана з традицією так званих звичайних храмів (храми, зведені за один день), коли під час біди, чуми або війни жителі громади збиралися і за допомогою власних сил і засобів зводили Храм за один день, після чого лихі часи відступали.

   Ідея побудувати церкву в ім'я миру і припинення війни в Україні належить акторам дитячого театру «Тимур».

   Ідея дітей дуже сподобалася їхнім вихователям, і вони почали шукати можливість спорудити таку церкву в Харкові. Організатори проекту «Храм за один день» вибрали для майбутньої церкви місце в історичній частині нашого міста. На площі Руднєва з XVIII до середини ХХ ст. стояв храм Архістратига Михаїла, але в 1957 р. його знесла радянська влада. Активісти вирішили, що якщо на цій площі звести церкву, то настане історична справедливість. Але дістати дозвіл на будівництво в межах міста було складно й клопітно, тому місце для храму знайшли в селищі Рогань, біля аграрного університету імені Докучаєва. Районна адміністрація дала дозвіл на будівництво.

   Для того, щоб спорудити храм за добу, використовували «напівфабрикат». Дерев'яний каркас замовили в Дніпропетровську, маківку виготовили о в Харкові. Маючи таку конструкцію, побудувати храм могли і не професійні будівельники.

   Гроші збирали з миру по нитці. Загальний кошторис будівництва становив 250 тис. грн, і кошти вдалося назбирати за два з половиною місяці. Поштові перекази надходили не лише з України, але навіть з Іспанії, Ізраїлю та Португалії.

   Роботу розпочали за давньою традицією опівночі. Перед початком будівництва землю, як і годиться, освятили. Організаторам вдалося значно заощадити кошти. Наприклад, фуру з Дніпропетровська, щоб перевезти каркас, надали благодійники; 40 професійних будівельників погодилися попрацювати «від душі і безоплатно», як зазначили організатори. Їм допомагали 100 волонтерів. Будівельники могли перекусити в перерві між роботою, небайдужі люди привезли їм бутерброди і закуски. План щодо термінів будівництва вдалося не просто виконати, а й навіть перевиконати: до вечора суботи на верхівці храму вже височіла маківка з хрестом, і отець Сергій, служитель харківського храму Усікновення Голови Іоанна Предтечі, освятив нову церкву.

   Але помолитися в церкві поки що не можна. Місцеві жителі тільки милуються фасадом – двері храму замкнені. Службу в церкві почнуть вести вже в серпні, впевнені організатори та священики.

Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
Храм заради миру!
   
   
   
   


Категорія: Новини, Виховна діяльність, Культурно-массова діяльність, Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.